O karach umownych pisałem wielokrotnie. Natomiast warto wiedzieć, że są umowy deweloperskie, w których zawarto dwie kary umowne na rzecz nabywców lokali.

Jak to możliwe? Oddzielną karę umowną nabywca może uzyskać za opóźnienie dewelopera w przeniesieniu własności lokalu, a oddzielna kara umowna należy się za brak wydania lokalu mieszkalnego w umówionym terminie.

To bardzo rzadkie sytuacje, ale korzystne dla nabywców – warto o nich pamiętać.

Do napisania tekstu zainspirowała mnie sytuacja kilku klientów podwarszawskiego Pruszkowa, którym Deweloper Soffia zalegał przez długie miesiące zarówno z oddaniem lokalu, jak i z umową przeniesienia własności.

Mogą się domagać zarówno kary umownej za opóźnienie związane z przeniesieniem prawa własności lokalu, jak i za opóźnienia związane z odbiorem lokalu. Każdą karę umowną należy jednak wyliczyć oddzielnie.

  Przeczytaj o wygranej mojego Klienta:

Kara umowna od dewelopera – mój Klient wygrywa w sądzie

https://odszkodowanieoddewelopera.pl/kara-umowna-od-dewelopera-moj-klient-wygrywa/  

Zapraszam do kontaktu, zwłaszcza w sytuacji gdy posiadasz jakieś kary umowne w umowie deweloperskiej, a Deweloper opóźnia się z oddaniem lokalu. Takie sprawy oczywiście trwają w Sądach, niemniej w zdecydowanej większości przypadków warto je prowadzić.

Radca Prawny

Piotr Stosio


Zapraszam do skorzystania z poniższego formularza.

Sprawdź czy należy ci się odszkodowanie od dewelopera.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *