Ciekawą wygraną zaliczył mój Klient w jednym z łódzkich sądów. Otóż wygraliśmy odszkodowanie za utracone dochody z najmu – wszystko przez opóźnienia znanego Dewelopera Murapol w przekazaniu prawa własności lokalu mieszkalnego. Łącznie z odsetkami udało się wygrać ok. 32 000 zł, z czego kwota główna utraconych dochodów to 23 000 zł. Jedynym minusem jest czas – sprawa trwała ok. 4 lat. Niemniej to ważna wygrana dla wszystkich inwestorów, którzy kupują mieszkania „na wynajem”, a przez Deweloperów tracą dochody.    

Łącznie z wszystkimi kosztami procesu, kosztami zastępstwa procesowymi i odsetkami mój Mocodawca uzyskał niespełna 40 000 zł.

Odszkodowanie od Murapolu

Odszkodowanie od murapolu

Czego sprawa dotyczyła? Mój Klient mieszkający zagranicą kupił mieszkanie w Łodzi. Oczywiście w celach inwestycyjnych, zamierzał je wynająć i czerpać z niego dochody. Tak jak wiele innych osób, które pracują bardzo ciężko zagranicą, otrzymują wynagrodzenie w walucie lub w funtach, a następnie inwestują w Polsce.

Tyle że Deweloper opóźnił się z zawarciem umowy przenoszącej własność o przeszło rok! Nie jest to jednak żadne zaskoczenie, Deweloperzy często mają podobne opóźnienia.

Po 4-letnim postępowaniu udało się wygrać odszkodowanie za utracone dochody z najmu. W tym czasie odbyło się kilka rozpraw, bo Deweloper próbował wykazywać, że nie ponosi winy za opóźnienia, a także że powód nie wykazał utraconych dochodów. Prawda jest jednak taka, że lokal niezwłocznie po odebraniu został wynajęty i jest wynajmowany do dnia dzisiejszego. To jednoznacznie potwierdza stanowisko poszkodowanego.

Murapol natomiast to jedna z największych firm deweloperskich w naszym kraju. Niemniej różnie bywa z jej terminowością, media wielokrotnie pisały o opóźnieniach Murapolu i problemach poszkodowanych nabywców lokali.

Odszkodowanie za utracone dochody z najmu 

A jak uzyskać odszkodowanie od Dewelopera za utracone dochody z najmu? Niestety, ale zwykle konieczne są postępowania sądowego, niemniej zwyczajnie warto je skierować. 

Jeżeli natomiast nie wiesz, jak przygotować pozew w sprawie z Deweloperem takim jak Murapol to zapraszam do kontaktu?

Często samo wezwanie do zapłaty, choć oczywiście jest koniecznie, bywa nieskuteczne. Deweloperzy dostają ich po prostu setki.

Radca Prawny

Piotr Stosio


Zapraszam do skorzystania z poniższego formularza.

Sprawdź czy należy ci się odszkodowanie od dewelopera.


Odszkodowanie od Murapolu

Dewelopera Warszawa

Odszkodowanie za opóźnienie od Dewelopera Warszawa

Jak pozwać Dewelopera

Odszkodowanie od Dewelopera w Warszawie

Opóźnienia Dewelopera Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *